Rozpútala skutočné masové šialenstvo a hystériu, ktoré trvalo až osem mesiacov. Poslednej epizódy tretej série známeho televízneho seriálu sa fanúšikovia nevedeli dočkať. Pre jeho vyvrcholenie, počas ktorého došlo k vražde hlavnej postavy, sa o možnom vrahovi viedli diskusie vo viacerých amerických médiách, dokonca v renomovaných týždenníkoch. Napätiu nahrávala vynútená niekoľkomesačná nakrúcacia pauza, pretože v Hollywoode zúril štrajk.
Miniseriál Dallas o rodine bohatého naftárskeho magnáta trhal rekordy sledovanosti nielen v Amerike, ale aj u nás. Hoci sa prostredníctvom neho snažili komunisti presvedčiť východnú Európu o „hnusnom“ úpadku Západu, nepodarilo sa im to ani najmenej, seriál sa stal hitom po celom svete. Na Slovensku patril k prvým televíznym seriálom, ktoré televízie po novembri 89 kúpili. Spletité osudy texaskej rodiny Ewingovcov pritiahli k televíznym obrazovkám milióny divákov, ústredná postava J. R. Ewing urobila z herca Larryho Hagmana doslova cez noc hviezdu svetového formátu.
Dňa 21. marca 1980, presne pred 42 rokmi, sa v Spojených štátoch konala premiéra finálnej epizódy A House Divided tretej série televízneho seriálu Dallas. Otázka, kto zastrelil J.R. Ewinga, bola témou číslo jedna. Z produkčnej spoločnosti Lorimar Productions dokonca niekto ukradol scenár k ďalšej epizóde, ktorá mala odhaliť vraha, len preto, aby zistili či J.R. naozaj zomrel, alebo nie. Táto epizóda preskočila akékoľvek dovtedajšie rekordy v sledovanosti. Celkovo má 14 sérií a 356 častí.
Väčšina exteriérových záberov sa točila v reálnom prostredí ranču Southfork severne od Dallasu. Preto aj väčšina budov, ktoré diváci v seriáli vidia, skutočne v Dallase existuje. Sídlo Ewing Oil sa nachádzalo v budove, ktorú v texaskom meste poznajú ako Renaissance Tower. Seriál nadabovali do 67 jazykov a odvysielali ho v 90 krajinách sveta.
Ďalšie významné udalosti, ktoré sa viažu k tomuto dátumu:
- Medzinárodný deň boja za odstránenie rasovej diskriminácie a Svetový deň poézie, Svetový deň lesov, Svetový deň zdravého spánku a Svetový deň Downovho syndrómu
- 1413: Henrich V. sa stal anglickým kráľom
- 1928: Charles Lindbergh bol ocenený Medailou cti za prvý sólový let cez Atlantik
- 1933: v Dachau bol dokončený prvý nacistický nemecký koncentračný tábor
- 1943: dôstojník Whrmachtu R. von Gersdorff sa pokúsil spáchať atentát na Adolfa Hitlera, plán ale zlyhal
- 1953: Antonín Zápotocký bol Národným zhromaždením zvolený za prezidenta ČSR
- 1965: Martin Luther King, Jr. začal tretí pochod za ľudské práva
- 1965: štart kozmickej sondy Ranger 9 k Mesiacu
- 1980: prezident USA Jimmy Carter vyhlásil bojkot letných OH roku 1980 v Moskve na protest proti sovietskej intervencii v Afganistane
- 1999: švajčiarsky psychiater a balónista Bertrand Piccard a anglický balónista Brian Jones ako prví uskutočnili nepretržitý let okolo Zeme v teplovzdušnom balóne (celkovo im 45 755 km dlhý let trval 19 dní 21 hodín a 47 minút)
- 2006: v San Franciscu bola založená spoločnosť Twitter, Inc., ktorá následne v júli 2005 spustila mikroblogovaciu sociálnu sieť Twitter