Je považovaný za jedného najväčších komikov všetkých čias. Robin Williams, známy napríklad z filmov Otec v sukni alebo Dobrý Will Hunting, bol trikrát ženatý, mal problémy s kokaínom, neskôr aj s alkoholom. Kvôli Parkinsonovej chorobe trpel návalmi strachu, nespavosti a trasom v ľavej ruke. Trpel aj vážnou depresiou, ktorú zhoršoval stres z povinnosti platiť vysoké alimenty. Dcéru Zeldu pomenoval podľa obľúbenej postavičky z počítačovej hry, ktorej bol fanúšikom.
Robin sa narodil v roku 1951 v Chicagu do rodiny bývalej modelky Laurie McLaurinovej a bohatého otca Roberta Fitzgeralda Williamsa, ktorý zastával vysokú pozíciu v automobilovej spoločnosti Ford. Bol vychovávaný podľa episkopálnej cirkvi, čo je jedna z najstarších cirkví na území USA (zaujímavé je, že viac ako štvrtina amerických prezidentov boli členmi práve tejto cirkvi). Štúdiá absolvoval v Detroite a spolu s hercom Christopherom Reevom absolvovali Juilliardovu umeleckú školu v New Yorku.
Prvý film (Pepek námorník) natočil v roku 1980, no skutočný prvý úspech zažil až o pár rokov neskôr so snímkou Dobré ráno, Vietnam, za čo získal Grammy a Zlatý Glóbus. K jeho významnej tvorbe patrí spolupráca s režisérom S. Spielbergom, ktorý ho obsadil do filmov Hook a tiež A. I. Umelá inteligencia. K jeho najznámejším filmom patria aj Otec v sukni, Kráľ rybár a Vtáčia klietka. Za film Dobrý Will Hunting získal v roku 1997 Oscara. Celkovo je okrem Oscara držiteľom 4 Zlatých glóbusov, 4 cien Grammy, 2 cien amerických scenáristov a ceny Cecila B. DeMilla.
V prvom manželstve s Valeriou, ktoré mu vydržalo desať rokov, sa mu narodil syn Zachary. Druhýkrát sa oženil so ženou, ktorá v rodine robila opatrovateľku. Narodili sa im dve deti, Cody a Zelda, ktorá dostala meno podľa postavy z mimoriadne úspešnej počítačovej hry, ktorej bol fanúšikom. S Marshou sa rozviedli po vyše dvadsiatich rokoch, ale už rok po rozvode sa opätovne, po tretíkrát, oženil, tentoraz so Susan Schneiderovou.
Ruka v ruke s úspechom prišli však aj rôzne problémy. V 70. a 80. rokoch mal Robin problémy s kokaínom, neskôr prišli zase problémy s alkoholom. O svojich závislostiach často verejne hovoril a neraz o nich i žartoval. V roku 2013 mu diagnostikovali Parkinsonovu chorobu a podľa blízkych trpel aj vážnou depresiou.
63-ročného Robina Williamsa našli mŕtveho v dome v Kalifornii v roku 2014, príčinou jeho smrti má byť udusenie v dôsledku obesenia. Pitva ukázala, že trpel aj vážnou demenciou a zostávali mu maximálne tri roky života.
- Podivná hra Ameriky. Dovolí Ukrajincom zaútočiť až na Moskvu?
- Štúdia ukazuje, ktoré potraviny urýchľujú starnutie. Na tanieri ich možno máte každý deň
- Nikita Slovák: Kým idealisti mleli čosi o lepšom svete, komunisti pochopili, že moc bude mať vždy len ten, kto má peniaze
- Ukrajina po mesiacoch získala dôležité povolenie, Turecko pre ňu chystá plán zmrazenia vojny. Čo ešte priniesol vojnový týždeň?
- USA nútia EÚ k samostatnosti, má si zvyknúť na hrozbu vojny. Rysuje sa projekt európskej CIA, no šance sú malé
- Je vášnivý včelár a zarytý ekológ. Jeden z najzvodnejších mužov sveta dostal meno po renesančnom géniovi