Trpela silnou krátkozrakosťou, pre ktorú bola na javisku takmer slepá. Dokázala zmeniť svoj vzhľad obéznej matróny na štíhlu dámu, čo jej však prinieslo značné hlasové problémy a predčasné ukončenie kariéry. Maria Callasová bola vďačným námetom pre bulvárnu tlač, jednak pre svoj temperament, rivalitu s konkurentkou, ale aj pre milostný pomer s lodným magnátom Aristotelom Onassisom.
Americká sopranistka gréckeho pôvodu, jedna z najslávnejších a najvplyvnejších operných speváčok 20. storočia sa narodila v New Yorku na Manhattane v decembri 1923. Pokrstená bola ako Anna Maria Sofia Cecilia Kalogeropoulou, no jej otec im zjednodušil priezvisko najskôr na Kalos a následne na Callas. Maria bola pre svoju mamu obrovským sklamaním. Tá bola totiž presvedčená, že jej tretie dieťa bude chlapec. Keď sa Maria narodila, jej sklamanie bolo také veľké, že sa odmietala na dcéru celé štyri dni pozrieť. Pokrstiť ju nechala až o tri roky neskôr.
Práve v troch rokoch sa u Marie začalo prejavovať hudobné nadanie. Všimla si to aj jej panovačná matka, ktorá na dieťa začala tak tlačiť, až z toho vznikali rodinné hádky, ktoré vyústili do rozvodu. Po ňom vzala mama obe svoje dcéry, Máriu aj Jackie, a presťahovali sa naspäť do Grécka.
To, že Maria stratila ochrannú ruku svojho otca, bolo v nasledujúcich rokoch veľmi jasné celému okoliu. Roky s mamou nazýva nešťastnými, kedy musela hodiny a hodiny tráviť spevom a prácou pod matkiným dohľadom. Ako tvrdila, panovačná matka uprednostňovala jej krajšiu sestru, samotnej Marii dávala pocítiť, že je škaredým, nemotorným a odmietaným dieťaťom. „Nikdy jej neodpustím, že mi vzala detstvo. Ako dieťa som sa mala bezstarostne hrať a rásť, lenže ja som len spievala a spievala a zarábala peniaze. Všetko, čo som vtedy robila, bolo dobré pre nich, ale zväčša zlé pre mňa,“ vyjadrila sa neskôr Maria Callasová. Podľa rodinnej známej Giulietty Simionato nepracujúca matka dokonca neskôr Mariu nútila „vyjsť si s rôznymi chlapmi“ (najmä talianskymi a nemeckými vojakmi) počas okupácie Grécka počas 2. svetovej vojny a takto nosiť domov peniaze a jedlo. Maria nikdy neodpustila matke, že ju nútila do tejto formy prostitúcie.
Callasová získala Hudobné vzdelanie v Aténach. Najskôr sa ju matka pokúšala dostať na prestížne Aténske konzervatórium, ale na vtedajšieho riaditeľa jej netrénovaný hlas a nulové znalosti teórie neurobili veľký dojem. Napokon sa dostala na Grécke národné konzervatórium. Keď zistili, že Mariin hlas má výborný potenciál, dovolili jej študovať dokonca bez poplatkov.
Prvé verejné vystúpenie mala Mária Callasová v apríli 1938, kedy predviedla duet z Toscy v Aténskej hudobnej sále Parnassos. Po študentských vystúpeniach začala vystupovať v menších úlohách v Gréckej národnej opere. Jej profesionálny debut však prišiel až o tri roky neskôr v úlohe Beatrice v opere Boccaccio. V roku 1945 sa vrátila do Ameriky, aby tam rozbehla svoju vysnívanú kariéru.
Na prelome päťdesiatych rokov sa zoznámila s bohatým magnátom Giovannim Battistom Maneghim, za ktorého sa vydala. Po desiatich rokoch sa však ich vzťah rozpadol. Tieto roky však znamenali veľký obrat v Mariinej kariére, kedy sa dostala k titulným operným úlohám a vystúpeniam v popredných operných domoch po celom svete.
Callasová nebola v detstve zrovna štíhlym dievčaťom, váha ju trápila aj v začiatkoch kariéry, kedy vážila 92 kíl. Zlom prišiel, keď mala tridsať rokov a uvedomila si, že na pódiách vystupuje v úlohách zvodných žien, pritom sama si tak nepripadala. V následnom roku preto zhodila 36 kilogramov a stala sa symbolom elegancie. Jej rapídny úbytok na váhe dal dôvod rôznym klebetám, napríklad že prehltla pásomnicu. Do roku 1957 vážila už len 54 kíl pri výške 174 cm. Po úbytku hmotnosti sa však u nej prejavila aj strata sily hlasu, čo mnohí pripisovali práve schudnutiu. Preto sa jej spevácka kariéra zavŕšila vo veku 40 rokov.
Druhá polovica Callasovej kariéry bolo poznamenaná množstvom škandálov. Najskôr to boli viaceré aféry s predstaveniami, neskôr rivalita s talianskou sopranistkou Renatou Tebaldiovou i jej vzťah s bohatým magnátom Onassisom, s ktorým mala prísť o dieťa. Onassis ju opustil kvôli Jacqueline Kennedyovej, napriek tomu mal s Mariou udržiavať utajený vzťah aj v ďalších rokoch. Callasová strávila posledné roky života väčšinou v izolácii v Paríži. Zomrela 16. septembra 1977 vo veku 53 rokov na srdcový infarkt.