NAKA prekvapila. Ľudovo povedané – „zatkli veľké ryby“. Kaliňák skočil s putami na rukách. Putá vyfasoval aj ich kamarát Para a predvolanie odovzdali aj Róbertovi Ficovi. Poďme sa teda pozrieť na rybník, v ktorom ešte nedávno tieto veľké ryby plávali a lovili a ako organizovaná skupina totálne ovládli chod rybníka a dravých riek.
Príbeh Šéfa, Strapatého a Nosatého po vstupe do politiky poznáme. Čo ale robili ešte v časoch, keď boli bezvýznamné rybičky v rybníkoch veľkých kaprov?
Šéf bol boľševický káder. Otestovaný nacionalista a boľševik ochotný pre kariéru urobiť čokoľvek. Ako straník sa osvedčil. Pádom komunizmu utrpel porážku, ale veľmi rýchlo sa zocelil. Skúšal to ako ľavičiar, no vedúce stranícke kádre nepresvedčil. A tak sa porúčal a prišiel s vlastným súkromným projektom. Chcel sa stať developerom. Tento projekt mu ale skrachoval. Nepresvedčil žiadneho investora, aby vstúpil do jeho biznisu. Až po tomto krachu vyrukoval s alternatívou „sociálnej demokracie“. V tejto časti života uplatnil svoje podnikateľské kontakty, ktoré obchádzal s ponukou spolupráce. Šéf sa v tom čase spolu s Fedorom rozhodol vytvoriť politický KARTEL. Kto do neho finančne vstúpi, má zaručený podiel na zisku. Rozumej – podiel na štátnych zákazkách. Tento model si vyskúšal v prvej vláde s Muftim a Úplným Kráľom. Model bol postavený na „vratkách“, ktoré z každého biznisu museli ísť Šéfovi a on im za to zaručil beztrestnosť. Beztrestnosť zabezpečoval Nosatý. Kto sa chcel vyhnúť platbe 40 percent, dopadol zle. Týchto 40 percent odvádzali aj Albánci a Taliani. Kartelovú politiku zaviedol Šéf ako prvý na Slovensku. Aby mu to „šliapalo“, musel sa obklopiť vernými prisluhovačmi. Tomu prispôsobil celú personálnu politiku. Ako prvý premiér začal budovať spin doctoring, Black PR a kupovanie novinárov. Politický marketing bol postavený na propagande a ohováraní.
Nosatý, to bola iná rybička. Bol to taký „pochôdzkar“, ktorý sa všade ponúkal a nikde ho nechceli. Kamarátil sa s Takáčovcami, pre ktorých chcel pracovať, ale nikdy mu žiadnu významnú prácu nedali. Akurát ho využívali na zber dát. Preto sa objavil aj pred domom Bélu Bugára, keď mu na záhrade vybuchol granát. Rybička doplávala, zavrtela chvostíkom, poobzerala sa a odplávala ku Takáčovcom naspäť. Málo ľudí vie, ale Nosatý sa snažil dostať aj do médií. Pracoval (bez nároku na honorár, t. j. zadarmo) ako elév vo VTV. Vedúcu mu robila Lucia Nicholsonová. Ďalším jeho biznis zaradením bolo gastro. Tu pôsobil spolu so Strapatým. Tento biznis im ale nevynášal. Jediná zárobková činnosť, ktorá ich oboch držala nad hladinou rybníka, bol biznis s bytmi. Tu podliehali pod skupinu Takáčovcov. Robili hlavne podvodné úvery, vďaka ktorým za tretinovú cenu získali byt prevažne od mierne zadlžených občanov.
Prípad Márie Fiderickej to priamo dokazuje. Bytová mafia, ktorú v tom čase riadili Takáčovci, pracovala nasledovne. Dcéra pani Márie sa dostala do problémov. Mala dlhy. Aby jej ako matka pomohla, podpísala záložnú zmluvu s pánom Strapatým. V zmluve bolo jasne deklarované, dokedy sa má pôžička splatiť a aké budú úroky. Lenže časom sa zo záložnej zmluvy stala kúpno-predajná zmluva a pani o byt prišla. Hodnota bytu v tom čase bola jeden milión korún. Pani za pôžičku 200-tisíc prišla o celý byt. Keďže sa dcéra poznala s Takáčom, boli za ním. On im ale vysvetlil, že to je „ich mafiánsky biznis“, s ktorým majú náklady a jediné, čo pre nich môže urobiť, je, že im ich vlastný byt predá naspäť, ale za cenu 800 tisíc. Hodnota bytu podľa Takáča zrazu vyskočila na 1,3 milióna korún, lebo museli za špinavú robotu zaplatiť Strapatému a Nosatému. Ako to dopadlo? Pani bola z bytu deložovaná. A Strapatý jej odkázal, že ak neprestane „otravovať“, zrazí ju jedného dňa auto a už to nerozchodí. Jednoducho ako mafián a sociálny demokrat sa jej vyhrážal smrťou – vraždou.
Toto je stručný exkurz do života Šéfa, Nosatého a Strapatého, ktorí mali svoj sen o vytvorení politického KARTELU, vďaka ktorému by ovládli Slovensko cez mafiu, politiku, oligarchov a „našich ľudí“. Ich sen sa plnil (dá sa povedať bez problémov) až do času, kým sa na scéne neobjavil novinár Ján Kuciak, ktorý im nazrel do rybníka. Za vypustenie kalnej vody z „biznisrybníka“ ho oligokracia nechala upratať. Vykonali to spôsobom ostentatívnym, pretože vražda investigatívneho novinára Paľa Rýpala nemala dostatočne odstrašujúci charakter. Koľkých ľudí „sociány KARTEL“ celkovo „upratal“, už nezistíme. Ale to, že celý KARTEL vznikol za účelom vytvorenia organizovanej zločineckej skupiny, je viac ako jasné.
Ak by generál Lučanský žil, garantujem Vám, že by vniesol svetlo či už do prípadu vraždy novinára Paľa Rýpala, vrážd mafiánov, ochrane mafiánov zo strany ministra vnútra, ale hlavne by vniesol svetlo do toho, ako tento KARTEL vlastne rybárčil vo svojom rybníku a kto v ňom bol šťukou, kto kaprom a kto len beličkou?
Autor je investigatívny novinár.
- Nech už vojna s Ukrajinou dopadne akokoľvek, Rusko musí začať od nuly, tvrdí ruský emigrant žujúci v Prahe
- Pápež poslal izraelským Židom vianočný darček – obvinil ich z genocídy. Ale vraj to „vytrhli z kontextu“
- Pred 92 rokmi sa narodil najznámejší účtovník sveta Fantozzi. Paolo Villaggio prežil detstvo v chudobe, roky bol naozaj úradníkom
- Žil v kuchyni na dlážke u svojho kolegu. Dustin Hoffman študoval klavír aj medicínu, no pracovať nechcel, tak sa dal na herectvo
- Putinova výzva k raketovému súboju a Vianoce pod útokmi dronov. Aj taký bol uplynulý vojnový týždeň